آموزش ویژوالهای Power BI از نوع Custom visual (شماره5): ویژوال Circle KPI Gauge

آموزش ویژوالهای Power BI ویژوال Circle KPI Gauge

Circle kpi gauge

جهت دریافت این ویژوال از سایت مایکروسافت به اینجا مراجعه بفرمایید. همچنین فایلهای همراه این مقاله را نیز می توانید از اینجا دریافت کنید. ابتدا در برنامه power bi فایل اکسلی به نام training per year را انتخاب و import کنید:

سپس برای اضافه کردن custom visual قسمتvisualization و قسمت سه نقطه get more visuals کلیک کنید:

در صفحه باز شده circle kpi gauge رو جست و جو کنید و آنرا نصب کنید: (در فایلهای همراه مقاله نیز وجود دارد و در ابتدای مقاله قابل دانلود است.)

سپس روی ویژوال اضافه شده کلیک کنید و ستون درصد را در single value قرار دهید:

سپس یک اسلایسر اضافه کنید تا بتوانید بر اساس سال های مختلف درصد رو درون ویژوال مشاهده کنید و ستون سال رو در قسمت value می اندازیم و حال با کلیک روی هر سال درصد های مختلف رو درون ویژوال مشاهده می کنیم:

تنظیمات مربوط به رنگ و سایز فونت عدد موجود در چارت هستند. در صورتی که Enable Custom Font Size را فعال کنید می توانید تعیین کنید که عدد قابل مشاهده در چارت به چه سایزی نمایش داده شود و بولد بودن و نبودن آن و همچنین رنگ آن را تعیین کنید. در این قسمت رنگ ها را مشخص می کنید.Minthreshold کمترین عدد و Maxthreshold بیش ترین عدد مشخص می شود:

برای هر بخش عددی که مشخص کردیم رنگ های مختلف اختصاص دهید مثلا low color کمترین رنگ مشخص می کند یعنی اگر درصد کمتر از 50 بود رنگ سبز نمایش بده که برای هر قسمت می توانید رنگ دلخواهتان را مشخص کنید:

و در قسمت outer line width می توانید پهنای دایره رو به دلخواه خودتون کم و زیاد کنید:

و در آخر برای اینکه تنها یک سال رو از اسلایسر انتخاب کنید در قسمت format visual , slicer setting , options , تیک single select رو فعال کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا